Nowy szef Oddziału Kardiologii PDF Drukuj Email

Dr Piotr Szczeponek kieruje Oddziałem Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Zastąpił na tym stanowisku dra Aleksandra Włodarczyka, który pełnił tę funkcję do końca czerwca.

Piotr Szczeponek jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego w Zabrzu. W 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie interny, a w 2014 – w dziedzinie kardiologii. W pracowni hemodynamiki Oddziału Kardiologii pracuje od 2004 roku.

Jak mówi, w karierze zawodowej wiele zawdzięcza swoim poprzednim przełożonym, m.in.: dr Barbarze Kuśnierz, byłej ordynatorce oddziału, która ponad 20 lat temu stworzyła oddział, była jego mentorem i wskazywała kierunki rozwoju. Podobnie, jak jej następca, dr Zbigniew Królikowski. Jednym z planów na przyszłość doktora Piotra Szczeponka jest rozbudowa pracowni hemodynamiki o drugi stół operacyjny (angiograf), wówczas będzie można poszerzyć pakiet zabiegów m.in. o badania elektrofizjologiczne.

Oddział Kardiologii WSS nr 4 ma 28 łóżek. Rocznie przewija się przez niego około 1500 pacjentów.

(12. 08. 2021)