Oddziały
Pracownia EEG Drukuj Email

tel. 32 396 4377 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Pracownia elektroencefalografii wykonuje badania bioelektrycznej czynności mózgu za pomocą elektroencelografu. Jest to nieinwazyjna metoda diagnostyczna. Badanie polega na odpowiednim rozmieszczeniu na powierzchni skóry czaszki elektrod, które rejestrują zmiany potencjału lub różnice w potencjale różnych części mózgu i poodpowiednim ich wzmocnieniu tworzą z nich zapis - elektroencefalogram. Badania EEG wykonywane są dla monitorowania i diagnozy w przypadkach występowania m.in.: padaczki, zaburzeń snu, bóli migrenowych.

 

 

 

Placówka ta powstała w 1962 r. i dysponowała pierwszym aparatem EEG na Śląsku. Obecnie wykonuje ona rocznie ok.1 tys. badań, głównie dla pacjentów szpitala oraz poradni przyszpitalnych. Na miejscu odbywają się także zajęcia i szkolenia dla lekarzy przed II stopniem specjalizacji z neurologii, neurochirurgii i psychiatrii oraz zajęcia teoretyczne i praktyczne dla słuchaczy II roku Wydziału Elektroradiologii Szkoły Policealnej nr 1 w Bytomiu.