Urząd marszałkowski apeluje o ochotników do pracy w szpitalach jednoimiennych PDF Drukuj Email

O zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalach jednoimiennych zaapelował do pracowników WSS nr 4 Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (organ założycielski placówki). Sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo dynamiczna, poszukiwany jest personel, który będzie opiekował się pacjentami z potwierdzonym wirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia dodatek za pracę w oddziałach i szpitalach jednoimiennych zwiększy się do wysokości 175 proc. wynagrodzenia.

Ponadto, dyrekcja WSS nr 4 informuje, że szpital funkcjonuje na dotychczasowych zasadach. Nie przewiduje się zmiany statusu szpitala na jednoimienny.

21. 10. 2020

Fot: Dawid Makrysz/Fakt