Pomagali i pomagają chorym onkologicznym PDF Drukuj Email

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w okresie pandemii, możemy nieprzerwanie pracować i leczyć chorych, będących pod naszą opieką – mówi dr hab. n. med. Ewa Nowakowska-Zajdel, kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej WSS nr 4 w Bytomiu. Podziękowania należą się zarówno całemu personelowi, organizacjom pozarządowym, jak i osobom prywatnym, które oferowały nam swój czas i pracę na rzecz oddziału.

Jak podkreśla dr hab. Nowakowska-Zajdel, najtrudniejsze były pierwsze dni i tygodnie, kiedy w całym kraju brakowało odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego. Z pomocą ruszyły nam firmy i osoby prywatne, które dostarczały maski, jednorazowe rękawiczki czy płyny dezynfekcyjne. Mieszkanki miejscowości: Czechowice, Pyskowice i Łubie szyły maseczki dla pacjentów i personelu. Z kolei panowie z firmy Jankiel dezynfekowali nam pomieszczenia przeznaczone dla chorych w trakcie chemioterapii.

Oddział Onkologii Klinicznej wspierali również: Caritas Diecezji Gliwickiej; firmy farmaceutyczne: BMS, Egis, MSD, Phizer,Teva; fundacje: OnkoCafe – Razem Lepiej, Pomoc dla Śląskich Szpitali; firma Jamf Software Polska sp. z o.o.; Stowarzyszenie Kolorowe Damy; grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej.

Pandemia trwa, każdy ma prawo bać się o własne zdrowie, a także o zdrowie swoich bliskich – zaznacza dr hab. Ewa Nowakowska-Zajdel. Dlatego składam wyrazy uznania dla całego personelu Oddziału i Poradni Onkologicznej, którym kieruję – paniom salowym, sekretarkom, rejestratorce, koordynatorowi ds DILO, sanitariuszce, pielęgniarkom i lekarzom. Bez ich odwagi, zaangażowania i poczucia odpowiedzialności nie moglibyśmy nieprzerwanie leczyć chorych na nowotwory.

Fot.: Pixabay