Pielęgniarka, jeden z najtrudniejszych zawodów PDF Drukuj Email

Połowa maja to czas, kiedy w całym kraju rozbrzmiewają echa serdeczności kierowane do wszystkich pielęgniarek i położnych. Organizowane w okręgowych izbach pielęgniarek i położnych liczne gale i konferencje są okazją do docenienia codziennej pracy na rzecz pacjenta.

To jeden z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych zawodów – mówi Jerzy Pieniążek, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu. Wymaga poświęcenia, odwagi i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu. To także ciężka, fizyczna praca, tym bardziej cieszy, że coraz częściej na ten zawód decydują się również mężczyźni. Chciałbym podziękować wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom za to, że codziennie otaczacie pacjentów fachową, troskliwą opieką.

Warto dodać, że Dzień Pielęgniarek został ustanowiony w 1973 roku na Kongresie Międzynarodowej Rady Pielęgniarek w Meksyku w rocznicę urodzin prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa - Florence Nightingale (1820-1910), która była również założycielką pierwszej, świeckiej szkoły pielęgniarskiej.