Zastosowanie TCI w praktyce klinicznej PDF Drukuj Email

W dniach 18 i 19 stycznia br lekarze Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zorganizowali szkolenie wewnętrzne na temat zastosowania znieczulenia ogólnego TCI w praktyce klinicznej. W szkoleniu pt. „Target Controlled Infusion” udział wzięło ponad 20 lekarzy.

Tematykę omówili w swoich wykładach: dr Włodzimierz Majewski oraz dr Ryszard Palugniok. Wykłady szkoleniowe zostały wzbogacone częścią praktyczną na bloku operacyjnym. Technika znieczulenia ogólnego TCI pozwala anestezjologowi osiągnąć stałe, ustalone stężenie leków nasennych i przeciwbólowych u pacjenta. W tym celu stosuje się specjalne pompy infuzyjne z wbudowanym oprogramowaniem, umożliwiającym osiągnięcie ustalonego stężenia wyżej wymienionych leków w osoczu. System dostarcza pacjentowi wymaganą ilość leku w zależności od wieku, masy ciała, płci i utrzymuje tak wyliczoną dawkę przez cały okres znieczulenia ogólnego z możliwością dokonania zmian w trakcie trwania zabiegu.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty, dokumentujące przyznanie punktów edukacyjnych.

A.B.