Wigilia lekarzy emerytów PDF Drukuj Email

W dniu 15 grudnia odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe lekarzy emerytów, które jest najszerszym dorocznym spotkaniem bytomskiego środowiska lekarskiego. Jego organizatorem był dr Jacek Kozakiewicz - Ordynator Oddziału Laryngologii oraz od listopada Przewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Frekwencja gości w tym roku jak zwykle dopisała, na co wskazuje obecność ponad 120 osób.

Zgromadzonych w auli szpitala powitał gospodarz – dr Kozakiewicz, który dziękując wszystkim dostojnym gościom za przybycie powiedział: „Dzisiaj mamy szczególny dzień, ponieważ witam wszystkich również jako Przewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Jestem pierwszą osobą z Bytomia, która piastuje takie stanowisko. Liczę na życzliwość i współpracę, a ze swej strony ofiaruję wsparcie dla wszystkich lekarzy, szczególnie tych najmłodszych. Pamiętajmy, że Śląska Izba Lekarska w Katowicach to instytucja lekarzy, a nie dla lekarzy.”

Po wystąpieniu dr Kozakiewicza głos zabrali animatorzy Bytomskiego Klubu Lekarzy Seniorów, którzy wręczając kwiaty życzyli Przewodniczącemu samych sukcesów na nowym stanowisku. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Z-ca Prezydenta Bytomia Adam Ciesiółka, który złożył serdeczne życzenia świąteczne dla gości, gratulacje dla dr Kozakiewicza oraz podkreślił rangę „Szpitala Górniczego” i jego pracowników na przestrzeni lat. Do gratulacji i życzeń przyłączyli się Dyrektor Janusz Szymanowski oraz Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy – Tadeusz Urban.

Następnie w bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził o. Andrzej Rojewski z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu, przedstawiając wymowę symboliki Świąt Bożego Narodzenia oraz zachęcając do wspólnego kolędowania.

Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie. Spotkanie opłatkowe lekarzy emerytów, stało się po raz kolejny wzruszającą okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Firmie Handlowej „Lumen” z Bytomia za nieodpłatne przekazanie na rzecz szpitala lampek choinkowych.

A.B.