Szpital ma nowy laparoskop PDF Drukuj Email

Dzięki dotacji Województwa Śląskiego szpital zakupił nowy zestaw do laparoskopii dla Centralnego Bloku Operacyjnego. Zastąpił on używany i całkowicie zużyty sprzęt pochodzący z 1992 roku.

Nasi chirurdzy mają już siedemnastoletnie doświadczenie w technikach tzw. mało inwazyjnych dzięki którym uraz operacyjny jest znacznie mniejszy, pacjenci znacznie szybciej wracają do pełnej sprawności, a w szpitalu przebywają znacznie krócej. Dzięki nowemu sprzętowi będzie można zwiększyć ilość wykonywanych zabiegów oraz poszerzyć ich zakres. W Oddziale Chirurgii Ogólnej laparoskopowo wykonuje się wycięcie pęcherzyka żółciowego, operacje przepuklin, zwiadowcze laparoskopie z pobraniem biopsji z narządów w przypadku podejrzenia poważnych chorób. Teraz możliwe będzie wycięcie nadnercza, operacji refluksu przełykowego, zespoleń w obrębie przewodu pokarmowego lub wycięcie tarczycy.

Opracował: lek. med. Marcin Olender