Uroczyste spotkanie pielęgniarek i położnych PDF Drukuj Email

19 czerwca w sali balowej swoje święto uczciły bytomskie pielęgniarki i położne. Takie spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych w naszym mieście to już tradycja. Są okazją do złożenia życzeń oraz wyrażenia podziękowań i wdzięczności za profesjonalizm i poświęcenie w pracy, której nadrzędnym celem jest dobro chorych.

Personel z 3 bytomskich lecznic może się zapoznać, wymienić doświadczeniami zawodowymi, podzielić swoimi osiągnięciami.

W części oficjalnej dyrektorzy wręczając bukiety kwiatów podkreślali ogromną rolę personelu pielęgniarskiego w procesie leczenia pacjentów. Janusz Szymanowski – dyrektor naszego szpitala w swoich słowach zwrócił uwagę na genezę pielęgniarstwa. Wymienił prekursorki zawodu, od Florence Nightingale i Dorothe Orem, po wybitne polki m. in.: Zofię Szlenkierównę, Helenę Nagórską, Hannę Chrzanowską.

Nie zabrakło pysznego jedzenia i tanecznej muzyki, wspaniałej atmosfery i dobrego humoru. Około 250 uczestników zabawy w tańcu „opanowało” parkiet. Organizowane gry i konkursy były okazją do zabawy i śmiechu. Wiele wrażeń i wzruszeń dostarczyły panią liczne dedykacje muzyczne i podziękowania.

Warto podkreślić, że spotkanie zorganizowały pełnomocniczki Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, którą z ramienia naszego szpitala jest Tresa Olszańska.