Bytomianka Wiosny PDF Drukuj Email

Henryka Świat – Bytomianka Wiosny 2009 odebrała statuetkę margaretki z rąk Z-cy Prezydenta Bytomia Pani Haliny Biedy. Uroczystość wręczenia odbyła się w naszej auli 2 kwietnia. Tytuł ten przyznaje Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, a symboliczna statuetka przedstawia profil kobiety patrzącej na nas okiem ślicznej, wrażliwej margaretki.

Henryka Świat pracuje w naszym szpitalu od 40 lat, od 36 pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej Oddziału Laryngologii. Jak mówią współpracownicy jest osobą skromną, lecz o wielkim sercu. Nieobojętną na los chorych i ubogich pacjentów, często pozbawionych opieki najbliższych. Kobieta z pasją, o interesującym i pięknym podejściu do świata. Jej dorobek zawodowy przedstawił ordynator oddziału – dr Jacek Kozakiewicz w oparciu o prezentację multimedialną. Podczas uroczystości padło wiele miłych słów pod adresem wyróżnionej, obok kwiatów i gratulacji pani Heni zadedykowano utwory muzyczne wykonane przez lekarzy. Natomiast słodkie “co nie co” przygotowały w prezencie Bytomianki z Ligii.

Pani Henryce Świat serdecznie gratulujemy!