Relacja z akcji kardiologicznej PDF Drukuj Email

Walentynka kardiologiczna” zorganizowana 13 lutego przez personel Oddziału Kardiologii cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale również wśród pracowników naszego szpitala. Z badań i porad specjalistów skorzystało ok. 150 osób.

Choroby układu krążenia w naszym kraju stanowią nadal jedno z najważniejszych zagrożeń dla zdrowia i życia. Promowanie wiedzy o zagrożeniach dla układu krążenia, propagowanie zachowań prozdrowotnych, wykonywanie badań profilaktycznych może przyczynić się do spadku liczby zachorowań.

W ramach akcji wykonywano badania EKG, pomiary ciśnienia tętniczego. Uczestnicy mogli również zasięgnąć porady specjalistów z dziedziny kardiologii oraz wysłuchać porad dietetyczki.

Rozpoznano wiele schorzeń serca, pacjentom zalecono leczenie w Przyszpitalnej Poradni Kardiologicznej. Wśród przebadanych znaleźli się również chorzy, którym trzeba było udzielić natychmiastowej pomocy w szpitalnej Izbie Przyjęć.

Państwu dziękujemy za liczne przybycie a pani dr Barbarze Kuśnierz – Ordynatorowi Oddziału Kardiologii za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu akcji .