Sesja naukowo - szkoleniowa śląskich dermatologów PDF Drukuj Email

W dniu 19 listopada w auli Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu odbyła się sesja naukowo – szkoleniowa zorganizowana przez Oddział Śląski Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz firmę Pierre Fabre Dermo-Cosmetique.

Była to już XV sesja zorganizowana przez lekarzy dermatologów na terenie naszego szpitala, pod przewodnictwem dr n. med. Bożeny Suwały - Jurczyk ordynatora Oddziału Dermatologii.
Sesje od lat cieszą się dużym zainteresowaniem środowiska dermatologów.

otwarcie sesji przez Janusza Szymanowskiego - dyrektora szpitala

Program obejmował:

- wykład „Choroby tropikalne” doc. dr hab. med. Romuald Olszański – Kierownik Zakładu Medycyny Morskiej i Tropikalnej Wojskowego Instytutu Medycznego w Gdyni

- wykład „Atopowe zapalenie skóry – nowoczesne metody leczenia” dr n. med. Iwona Rogala – Poborska – Katedra i Klinika Dermatologii SUM w Katowicach

- prezentację firmy Pierre Fabre Dermo-Cosmetique

- dyskusję nad referatami

- multimedialną prezentację przypadków – dyskusja

- wolne wnioski i komunikaty.

wykład "Choroby tropikalne"