Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”„Modernizacja energetyczna budynków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu wraz z instalacją systemu ogniw fotowoltaicznych i instalacją pomp ciepła w celu poprawy efektywności energetycznej modernizowanych budynków”


Oddział Urazowo-Ortopedyczny Drukuj Email

Kierownik
Oddziału Urazowo-Ortopedycznego

lek. Sławomir Kożuch
Specjalista Ortopeda i Traumatolog

Kierownik odcinka I
Dr.n.med. Marcin Nolewajka
Specjalista Ortopeda i Traumatolog
Kierownik odcinka II
lek. Sławomir Kożuch
Specjalista Ortopeda i Traumatolog

Pielęgniarka Koordynująca
mgr Barbara Tomczyk
Pielęgniarka Koordynująca Blok Operacyjny
Hanna Niebrzydowska

Sekretariat: tel. 32 281 0271 wew. 4230 lub bezpośrednio 32 396 4230

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Charakterystyka oddziału:

Oddział dysponuje 40 łóżkami.


Podstawą leczenia jest wszechstronna diagnostyka urazów i schorzeń narządów ruchu. Chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego i kolanowego leczy się za pomocą endoprotezoplastyk z użyciem najnowszych typów protez. Są to zarówno protezy cementowe jak i bezcementowe. Liczba tego typu zabiegów systematycznie wzrasta z roku na rok. Obecnie zakładamy około 150 protez stawów rocznie. Diagnostyka wnętrza stawu wykonywana jest mało inwazyjną metodą artroskopii. Do leczenia złamań używane są różne typy zespoleń, w tym nowoczesne zespolenia śródszpikowe. Oddział współpracuje z zakładem radiologii (wraz z pracownią tomografii komputerowej), pracownią USG oraz gabinetem badań naczyniowych. Do jego dyspozycji pozostaje również całodobowo Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Na terenie oddziału znajduje się również sala rehabilitacyjna wyposażona w nowoczesne aparaty rehabilitacyjne wspomagane elektrycznie szyny – CPM. Wszystkie aparaty, pracownie i laboratoria mieszczą się w jednym kompleksie szpitalnym. Lekarze - specjaliści dysponują nowoczesnymi metodami leczenia w dobrze wyposażonych, klimatyzowanych, nowo wyremontowanych salach operacyjnych. Proces leczenia wspomagają urządzenia pozwalające w precyzyjny sposób prowadzić skomplikowane zabiegi operacyjne. Powrót pacjentów do zdrowia umożliwia kompleksowa rehabilitacja i fizykoterapia. Wykorzystywane są m.in. do tego elektrycznie szyny do nowoczesnej rehabilitacji, leczenia przykurczów oraz złamań dostawowych bez interwencji operacyjnej. Chorzy przebywają na oddziale w 2- lub 3 osobowych pokojach z pełnymi węzłami sanitarnymi. Opieka nad pacjentem nie kończy się w dniu jego wypisu ze szpitala. Dalsze leczenie, poprzez porady i konsultacje, prowadzi przyszpitalna Poradnia Urazowo-Ortopedyczna. Rocznie leczonych jest ok. 1700 pacjentów. Z poradni korzysta ok. 20 tys. osób.