Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”„Modernizacja energetyczna budynków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu wraz z instalacją systemu ogniw fotowoltaicznych i instalacją pomp ciepła w celu poprawy efektywności energetycznej modernizowanych budynków”


Oddział Psychiatrii Drukuj Email

Kierownik Oddziału: lek. Wojciech Sołtys

Pielęgniarka Koordynująca: mgr Jolanta Bandura

Terapeuta zajęciowy: Beata Nowak

Sekretariat tel. 32 281 0271 wew. 4290 lub bezpośrednio 32 396 4290

 

 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Charakterystyka oddziału:

Liczba łóżek - 51

Tutejszy Oddział Psychiatryczny powstał w 1963 r. jako pierwszy tego typu oddział na Śląsku oraz jako jeden z pierwszych w kraju. Stał się on pionierem nowoczesnej psychiatrii funkcjonującej w ramach szpitala ogólnego. Obecnie oddział działa na zasadzie społeczności terapeutycznej z poszanowaniem godności pacjentów. W oddziale leczeni są pacjenci ze schizofrenią, zaburzeniami organicznymi oraz depresyjnymi. Dzięki dobremu zapleczu diagnostycznemu i terapeutycznemu następuje właściwe rozpoznanie każdego przypadku oraz odpowiednie dobranie indywidualnych form terapii. Diagnostyka medyczna pogłębiona jest diagnostyką psychologiczną. W oddziale prowadzone są zajęcia obejmujące terapię zajęciową i choreoterapię. Wśród metod farmakologicznych stosowanych w oddziale stosowana jest m.in. terapia węglanem litu z monitorowaniem jego poziomu w surowicy krwi. Obecnie oddział dysponuje 41 łóżkami, a z jego pomocy rocznie korzysta 400 - 450 pacjentów. Składa się on z odcinka intensywnej terapii dla najciężej chorych oraz z części otwartej, podobnej do innych oddziałów szpitala. Osoby leczone w oddziale cieszą się pełną swobodą i mogą korzystać z całej bazy diagnostycznej, rehabilitacyjnej i socjalnej szpitala.

Liczba leczonych pacjentów ok. 400 - 450 w roku.