Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu. ::: Witamy ::: Oddział Nefrologii i Stacja Dializ

Oddziały

„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”

„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”

„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”

„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”

„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”

Oddział Nefrologii i Stacja Dializ Drukuj Email

Ordynator: dr n. med. Jacek Mesjasz

Pielęgniarka koordynująca Oddziału Nefrologii: mgr Ewa Krawczyk

Pielęgniarka koordynująca Stacji Dializ: mgr Jolanta Brysiak - Mesjasz

Oddział Nefrologii
liczba łóżek: 22

Zadania:

• diagnostyka i leczenie chorób nerek, układu moczowego
  • kwalifikacja do leczenia nerkozastępczego
  • zakładanie cewników "ostrych" i permanentnych do leczenia hemodializami
  • diagnostyka i leczenie powikłań hemodializoterapii
  • przeprowadzanie badań wymaganych do kwalifikacji do przeszczepu nerek.

Oddział ma możliwość specjalizacji lekarzy w chorobach wewnętrznych i nefrologii. Istnieje tu również możliwość odbycia stażu z nefrologii w ramach Specjalizacji z Chorób Wewnętrznych.

Stacja Dializ
tel.: 32 3964264
liczba stanowisk dializacyjnych: 27

Zadania:

• leczenie chorych na przewlekłą niewydolność nerek hemodializami
  • leczenie chorych na otrą niewydolność nerek wymagających leczenia hemodializami
  • postępowanie oceniające możliwość zgłaszania na listę oczekujących do przeszczepu nerki chorych dializowanych
  • zgłaszania pacjentów zakwalifikowanych do przeszczepu nerki do Krajowej Listy Biorców

Na Stacji Dializ istnieje możliwość odbywania staży wymaganych do Specjalizacji z Diagnostyki Laboratoryjnej.