Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu. ::: Witamy ::: Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Oddziały

„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”

„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”

„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”

„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”

„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii PDF Drukuj Email

Ordynator: lek. Marek Czekaj

Z-ca ordynatora: lek. Joanna Trojan

Pielęgniarka Oddziałowa Wioletta Bloch - Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Opieki

Sekretariat: tel. 32 2810271 wew. 4440 lub bezpośrednio 32 396

Sekretarka medyczna : Dominika Żukowska-Miszewska

Charakterystyka oddziału:

Rok powstania - 1963 r.

Zadania:

• znieczulanie pacjentów do zabiegów operacyjnych i diagnostycznych
  •  leczenie pacjentów w stanach zagrożenia życia, m. in.: po reanimacji, z urazami wielonarządowymi, sepsą, z niewydolnością wielonarządową, oddechową, krążenia.
  • nadzór nad szpitalnym programem żywienia do - i pozajelitowego
  • nadzór nad programem "Szpital bez bólu"
  • realizacja zadań z zakresu donacji narządowej
  • szkolenia ustawiczne z zakresu pierwszej pomocy dla personelu szpitala

Liczba łóżek – 7 stanowisk intensywnej opieki.

Rocznie z pomocy oddziału korzysta ok. 300 pacjentów.