Pacjenci czytają Szwaję, Browna, Grocholę, Koontza... |
![]() |
Z naszej biblioteki korzystają zarówno pacjenci, jak i pracownicy – mówi Irena Zaręba-Wolf, która na co dzień pracuje w Zakładzie Radiologii, ale od lat opiekuje się szpitalną biblioteką. Oferta dla czytelników jest bardzo zróżnicowana – od literatury faktu przez poradniki, biografie, książki historyczne po beletrystykę.
Częściej czytają panie. Nic dziwnego zatem, że największą popularnością cieszy się literatura zaliczana do gatunku „kobiecych” - książki Daniele Steel, Katarzyny Grocholi, Moniki Szwai. Niemniej kolejki ustawiają się też po sensację i kryminały lubiane zarówno przez panie, jak i panów. Najchętniej sięgają po Dana Browna, Harlana Cobaina czy Jefferey’a Deavera – mówi Irena Zaręba-Wolf. Aktualnym bestsellerem jest kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona, napisana przez Davida Lagercrantza powieść „Co nas nie zabije”.
Do chętnie czytanych autorów należą też m.in. Philip Vandenberg ("Akta Golgoty", "Piąta ewangelia", "Szpieg sykstyński") i Stev Berry ("Zagadka aleksandryjska", "Klucz Jeffersona", "Przepowednia dla Romanowów"). Warto wspomnieć, że pracownicy szpitala korzystają również ze zbiorów działu medycznego.
Zbiory szpitalnej biblioteki uzupełniane są dzięki hojności prywatnych darczyńców. Czasem wspomagają ją także wydawnictwa. Rocznie trafia do nas ok. 70 nowych pozycji – dodaje Irena Zaręba-Wolf.
Szpitalna biblioteka czynna jest we wtorki i piątki od 13.00 do 15.00.
|