Relacja z otwarcia Pracowni TK PDF Drukuj Email

Przy dźwiękach słynnej Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom” rozpoczęto uroczystość uruchomienia w naszym szpitalu Pracowni Tomografii Komputerowej. Data otwarcia zbiegła się z obchodzonym na Śląsku świętem górników - „Barbórką". Warto zaznaczyć, że nasz szpital, choć dziś wojewódzki, dla wielu mieszkańców regionu pozostał z nazwy „szpitalem górniczym”.

Dzięki dotacji celowej Województwa Śląskiego w łacznej kwocie 2.485.000 zł. Zakład Radiologii wyposażony został w nowoczesny 32 rzędowy tomograf Aquilion firmy Toshiba z planowaną opcją szybkiej rozbudowy do 64 rzędów. Inwestycja, obok zakupu aparatu obejmowała adaptację pomieszczeń dla potrzeb spełniajacej standardy europejskie pracowni diagnostycznej.

Po przecięciu wstęgi pracownię poświęcił ks. Biskup pomocniczy diecezji gliwickiej - Gerard Kusz z błogosławieństwem dla pacjentów i pracowników radiologii.

Następnie goście zapoznali się z parametrami oraz możliwościami diagnostycznymi tomografu, które przedstawiono w prezentacji multimedialnej.

Podczas spotkania panowała miła atmosfera, zgromadzeni goście wyrażali słowa uznania dla osiągnięć naszych specjalistów, życząc dalszych sukcesów.